banner

Coşkunöz Kalıp Makina’dan 2019 yılında Ar-Ge’ye 20 milyon TL yatırım

Yazar
Çoşkunöz Holding

Türkiye’nin en önemli holdingleri arasında yer alan Coşkunöz Holding’e bağlı otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Coşkunöz Kalıp Makina, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “İhracatta İlk 1000” ile şirketlerin Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yer alan verileriyle hazırladığı “Ar-Ge 250” araştırmasına 75’inci sıradan girdi. 

Otomotiv sektöründe büyük ebatlı tüm dış yüzey gövde parçalarında kullanılan sac şekillendirme kalıplarının üretimini yapan Coşkunöz Kalıp Makina, 2019 yılında gerçekleştirdiği 20 milyon 782 bin 541 TL’lik Ar-Ge yatırımıyla, “Ar-Ge 250, Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri” araştırmasında 75’inci sıradan girmeyi başardı.  

2020 yılında da Ar-Ge’ye 20 milyon TL harcamayı planlıyor 

Dış kapasite kullanımıyla birlikte 650 bin adam saatlik kalıp üretimi ve satışı gerçekleştiren, üretiminin yüzde 100’e yakınını ihraç ederek yıllık 40 milyon Euro ciro elde eden Coşkunöz Kalıp Makina, Ar-Ge merkezindeki 84 çalışanıyla 25 Ar-Ge projesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Global arenada faaliyet gösteren ve farklı kapasitelere sahip OEM’lerin A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğu parçalar için kalıp üretimi gerçekleştiren şirket, 2020 yılında da 20 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı planlıyor. 

Article Tags:
·
Article Categories:
Genel

Comments are closed.

Shares