banner

Akfen İnşaat, deprem riski taşıyan Balıkesir Burhaniye Anadolu Lisesi’ni yıkıp yeniden yapacak

Yazar

Türkiye’nin önde gelen altyapı şirketlerinden Akfen İnşaat, Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki deprem riski taşıyan Burhaniye Anadolu Lisesi’ni yıkıp yeniden yapacak.

Yeni eğitim-öğretim sezonuna yetişmesi planlanan 16 derslikli Hasan Akın Anadolu Lisesi için 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 11:00’de Balıkesir Valiliği’nde protokol imzalanacak.

Türkiye’nin önde gelen altyapı şirketlerinden Akfen İnşaat, Balıkesir Burhaniye’de deprem riski taşıyan Burhaniye Anadolu Lisesi’ni tamamen yıkıp yeniden hayata geçirecek.

Okulun yıkılıp yeniden yapılmasına ilişkin Balıkesir Valiliği, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akfen İnşaat taraflarınca 7 Ocak 2021 günü saat 11:00’de Balıkesir Valilik binasında protokol imzalanacak.

1976 yılında Akfen Holding’in temellerini atan Hamdi Akın’ın babasının adını taşıyacak HASAN AKIN ANADOLU LİSESİ’nde inşaat çalışmalarının yeni eğitim-öğretim yılında tamamlanarak hizmete sokulması planlanıyor.

Hayırsever kimliğiyle öne çıkan Akfen Holding, daha önce Ankara’da Ülkü Akın Ortaokulu ve Düzce’de Hikmet Akın Ortaokulu olmak üzere 2 okulu daha tamamlayarak öğrencilerin hizmetine sunmuştu.

AKFEN HOLDİNG HAKKINDA:

1976 yılında ilk şirketini kuran Akfen 1999 yılında Holding statüsüne kavuşmuş olup, Türkiye’nin birçok altyapı projelerinde yatırımcı sıfatıyla uygulayarak Türkiye’nin önde gelen altyapı yatırım holdinglerinden birine dönüştü.

Akfen’in faaliyet alanları; inşaat, liman yönetimi, deniz taşımacılığı, su dağıtımı ve atık su ve katı atık hizmetleri, madencilik, enerji ve gayrimenkul gibi endüstri dallarında yer alan bağlı kuruluş ve iştiraklerinin hem yatırım hem de yönetim ve koordinasyonunu içeriyor.

Holding, Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., PSA International, Souter Investments LLP, Kardan N.V, UIB Group, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC) ve IFM Investors gibi ulusal ve uluslararası tanınmış müteşebbis ortaklarla beraber ortaklıkları işletiyor. Akfen Holding’in dünyanın başlıca otel zincirlerinden olan ACCOR S.A.  ile Türkiye’de yapılacak Novotel ve İbis otel markaları için stratejik işbirliği bulunuyor.

Akfen Holding tarafından sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek üzere 1999 yılından bu yana çeşitli toplumsal aktivitelerle faaliyetlerini sürdüren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ise bu yıl 22’nci yılını kuruluş yılını kutluyor.

TİKAV, üniversite öğrencilerine yönelik Bireysel Gelişim Programı, 14-24 yaş arası kişisel gelişim programı Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı ve toplumun çeşitli sorunlarına karşı eğitim verdiği Ulusal Projeler adı altında 3 ana başlıkta faaliyetlerini yürütüyor. Vakfın odak merkezini çocuklar, gençler ve kadınlar oluşturuyor.

Kurulduğu 1999 yılından bu yana 30 bin kişiye ulaşan TİKAV, bu adımlarını güçlendirerek gelecek 10 yılda 100 bin kişiye dokunmayı hedefliyor.

Article Categories:
Eğitim

Comments are closed.

Shares