DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Parçalı Bulutlu
35°C
Bursa
35°C
Parçalı Bulutlu
Cumartesi Hafif Yağmurlu
35°C
Pazar Hafif Yağmurlu
36°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
34°C
Salı Yağmurlu
33°C

Yelken yarışlarında kupalar sahiplerini buldu

Yelken yarışlarında kupalar sahiplerini buldu
A+
A-

İznik Gölü’nde gerçekleştirilen yelken yarışlarında gençler rüzgara karşı muhteşem mücadeleler verirken kupalar da sahiplerini buldu.

İznik Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan İbrahim Öncü Kupası Yelken Yarışları Çanakkale Yelken Kulübü, Pendik Deniz,Yat ve Yelken Kulübü,Şişecam Spor Kulübü,Tuzla Yelken Kulübü,İzmit Yelken Spor Kulübü,Körfez Yarımca Yelken Kulübü ve ev sahibi İznik Belediyespor Kulübünün katılımlarıyla toplamda 50 sporcu ile gerçekleşti.

Genç yelkencilere kupaları İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Çil, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, İzbel A.Ş Genel Müdürü Suat Okkalı, Bursa Yelken İl Temsilcisi Mustafa Öncü ve hakemler tarafından takdim edildi.

Yarışmalarda ise sonuçlar şu şekilde oldu;

Optimist Genel

1- Yusuf Eymen Balaban (İznik Belediyespor Kulübü)

2- Deniz Ali Yıldız (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

3- Ömer Ercan Ulusal (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

4- Damla Öztürk (Şişecam Spor Kulübü)

5- Can Aydınlar (Çanakkale Yelken Kulübü)

Optimist Kızlar

1- Damla Öztürk (Şişecam Spor Kulübü)

2- Ada Melis Elibol (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

3- Zeynep Eylül Karaduman(Şişecam Spor Kulübü)

Optimist Junior

1- Deniz Ali Yıldız ( Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

2- Demir Şeranoğlu (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

3- M Yekta Tabak (İznik Belediyespor Kulübü)

4- Ada Melis Elibol (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

5- Rüzgar Uraz Şahin (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

Optimist Junior Kızlar

1- Ada Melis Elibol (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

2- Selen Akça. (Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

3- Buğday Ören ( Çanakkale Yelken Kulübü)

Ilca 4 Genel

1- Sertaç Akça. ( Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

2- Demir Özbaş (İzmit Yelken Spor Kulübü)

3- Iraz Zehra Tom (İzmit Yelken spor kulübü)

4- Ceylin Sare Dağhan (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

5- Berrin Errin Özden (Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

Ilca 4 Kızlar

1- Iraz Zehra Tom ( İzmit Yelken spor Kulübü)

2- Ceylin Sare Dağhan (Pendik Deniz Yat ve Yelken Kulübü)

3- Beril Errin Özden( Körfez Yarımca Yelken Kulübü)

Ilca  4 Junior

1- Demir Özbal (İzmit Yelken spor Kulübü)

2- Iraz Zehra Tom (İzmit Yelken spor Kulübü ü)

3- Hazar Efe Aydın (İznik Belediyespor Kulübü)

Ilca 6 Genel

1- Yaman Akbaş (Pendik Deniz Yat Kulübü)