DOLAR
31,3634
EURO
34,0393
ALTIN
2.103,21
BIST
9.097,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
17°C
Bursa
17°C
Az Bulutlu
Pazartesi Gök Gürültülü
13°C
Salı Hafif Yağmurlu
11°C
Çarşamba Çok Bulutlu
12°C
Perşembe Çok Bulutlu
8°C

CHP’nin İstanbul’da 31 ilçe belediye başkan adayı belli oldu

CHP’nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylıkları iddiaya göre belli oldu.

CHP’nin İstanbul’da 31 ilçe belediye başkan adayı belli oldu
16.12.2023
A+
A-

Yerel seçimler yaklaşırken, partilerin belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı resmen aday olarak açıklarken, diğer illerde ise aday belirleme çalışmaları sürüyor.

CHP’nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarının önemli ölçüde belirlendiği iddia edildi. İddialara göre, 39 ilçenin 31’inde aday belli oldu.

İlçe belediye başkan adayları şu şekilde:

  • 1. Bölge
    • Kadıköy: Hakan Şişlik
    • Maltepe: Onursal Adıgüzel
    • Ataşehir: Battal İlgezdi
    • Kartal: Gökhan Yüksel
    • Adalar: Demir Alparslan
    • Beykoz: Akif Hamzaçebi
    • Üsküdar: Sinem Dedetaş
    • Ümraniye: Nurcan Atalay
    • Çekmeköy: Çetin Çapan
    • Sancaktepe: Alper Yeğin
    • Sultanbeyli: Ayhan Koç
    • Pendik: Tarık Balyalı
    • Tuzla: Bülent Akköse
    • Şile: Sacit Terzi
  • 2. Bölge
    • Bayrampaşa: Remzi Albayrak
    • Beşiktaş: Murat Ongun
    • Beyoğlu: Mahir Polat
    • Esenler: (Netleşmedi)
    • Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu
    • Fatih: Soner Özimer
    • Gaziosmanpaşa: Özge Çamcı
    • Kağıthane: Necla Kaçan
    • Sarıyer: Doğan Subaşı
    • Sultangazi: Oktay Öndeş
    • Şişli: Emrah Şahan
    • Zeytinburnu: Metin Doğan
  • 3. Bölge
    • Arnavutköy: (Netleşmedi)
    • Avcılar: Ali Rıza Değirmenci
    • Bağcılar: (Netleşmedi)
    • Bahçelievler: Temel Polat
    • Bakırköy: Ertan Yıldız
    • Başakşehir: Hayrettin Özbakır
    • Beylikdüzü: Murat Çalık
    • Büyükçekmece: Hasan Akgün
    • Çatalca: Melih Yıldız
    • Esenyurt: Ali Gökmen
    • Güngören: Temel Akkoç
    • Küçükçekmece: Kemal Çebi
    • Silivri: Doruk Bulut