Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Açık
33°C
Bursa
33°C
Açık
Salı Açık
33°C
Çarşamba Açık
32°C
Perşembe Açık
32°C
Cuma Açık
32°C

İznik’te kupalar sahiplerini buldu

İznik’te kupalar sahiplerini buldu

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın açılış ayağı yarışları İznik’te gerçekeşti.

İznik Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışlarının magazin startı Milli İrade Meydanı’nda geçtiğimiz gün verilmişti. Startının ardından Türkiye’nin ilk Süper Enduro Pisti Elbeyli Er Meydanında sporcular sezonun ilk kupaları için mücadele verdi.

Kupa törenine İznik Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun,  Türkiye Motosiklet Federasyonu Yetkilileri, İznik Motosiklet Kulübü Derneği Başkanı Yüksel Musaoğlu ve yöneticileri, çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı.

İznik yarışının en hızlı 20 isminin yer aldığı Süper Enduro GP’de Mehmet Emin Musaoğlu (İznik Motosiklet Kulübü) birinciliği elde ederken, Emre Coşar (Kemer Enduro Motosiklet Kulübü) ikinci ve Aykut Kızıltan’da (Enduro Motosiklet Bilecik Spor Kulübü) üçüncü oldu. 

İZNİK YARIŞ SONUÇLARI

Enduro Prestij (EP)

1. Mehmet Emin Musaoğlu (İZMOK), 2. Aykut Kızıltan (BIMOSK), 3.Mert Koç (İZMOK)

Enduro Usta (EU)

1.Emirhan Kurt (İZMOK), 2.Muratcan Köse (TTMK), 3.Azad Demirkal (Ferdi)

Enduro Gençler      

1.Kenan Kazan (IZMOK), 2. Mustafa Resul Kurtuluş (Kartepe), 3. İshak Civelek (KEMK)

Enduro Hobi (EH)

1.Kemal Deveci (TTMK), 2.Emre Esen (FOSK), 3.Sinan Turan (TTMK)

Enduro Veteran (EV)

1. Recep Bahadır Çaktı (Kartepe), 2.Salih Serim (Kartepe), 3.Mehmet Okuyan (ENDIST)